פיתוח יצירתיות

יצירתיות היא דרך חיים ודרך חשיבה. יצירתיות היא הליכה כנגד הזרם בדרך כלל, לעשות אחרת בכל פעם, ובעקביות.

יצירתיות היא בחינת הדברים בראש פתוח, ללא מסגרות וללא מגבלות. יצירתיות היא לחשוב על דברים הקשורים באותו נושא תוך חבישת כובעים שונים. יצירתיות מפותחת היא תוצאה של דמיון פורה והיא דרכו של הדמיון לתת פריון. יצירתיות היא חשיבה מחוץ לקופסאות ולקיבעון מחשבתי. יצירתיות היא לא רק דרך לפתרון בעיות, אלא מקור להתפתחות ולקידום.

יצירתיות היא דרך לחופש מחשבתי. הרעיונות הם תוצאה של דרך חשיבה יצירתית.

יצירתיות היא לא לקבל את הדברים כמובנים מאליהם. יצירתיות היא נחלתם של הממציאים והמפתחים הגדולים. יצירתיות היא תכונה מחייבת למנהיגים ולמובילי דעה. יצירתיות היא דרכם של מנהלים ויזמים טובים. יצירתיות ניתנת לפיתוח: הכול עניין של אימון. וכן, להרשות לעצמך לפנטז ולחלום, להיחשף מדי יום מחדש לדברים חדשים ולרעיונות חדשים, לנתח דברים בראש פתוח וללא דעות קדומות.

יצירתיות היא לעשות שימושים שונים במוצרים שונים, תוך מציאת פתרונות חדשים לבעיות.
אדם יצירתי מייצר רעיונות בשפע לכל דבר. יצירתיות חשובה לביצועים, לפיתוח, לשיווק, לניהול, לפרסום ולמנהיגות.עליך להתאמץ ולצאת מדרך החשיבה הרגילה שלך. היכנס לעובי הקורה בכל נושא ונושא, חבוש את כובעיך השונים ובעזרתם עשה סיעור מוחות בינך לבין חובשי הכובעים האחרים. למה כן ולמה לא, למה כך ולמה אחרת, איך הכי נכון. שבור את הראש. אם למדת נושאים ממקומות רבים, מספרים ומדעות של אחרים, למד לחשוב אחרת. כך תבדוק דרכים אחרות לרעיונות שלא חשבת עליהם קודם, בין אם הנושאים פשוטים ובין אם הם מסובכים.

צור לעצמך תרגילים והגע לפתרונות שונים. ככל שתתאמן יותר כן תתפתח ותפתח יצירתיות גבוהה יותר. שגרה היא אויב היצירתיות. אל תקבור את שעותיך היפות בשגרה משעממת. הפוך גם את הדברים שבשגרה לעניין. נכון, כמה ממסגרות השגרה מגנות עלינו, אך אסור להפוך את השגרה לעיקר חיינו, ולא – נטבע בתוכה.

אנשים פוחדים לצאת ממסגרות חייהם מחשש לזעזוע שיגרום להם לאבד את האיזון ולכן סוגרים עצמם במסגרות ברזל, אך אדם החי בשגרה מגביל את התפתחותו. השגרה מייבשת מוטיבציה וגורמת לאדם לשקוט על השמרים. חייך אל השגרה, אך שמור גם אותה בפרופורציה.

אל תניח לה להשתלט על דרך חייך ועל יומך: ככל שנרבה לראות את הדברים בצורות שונות כך נפתח יצירתיות, ככל שנפתור בעיות בדרכים שונות כך נפתח יצירתיות. אין הכוונה סתם "לצאת מהקופסה", אלא לצאת לגמרי מהמסגרת ומהגבולות, לשנות את דרך החשיבה, לחשוב בדרך לא שיגרתית ושונה מהרגיל. לא כפי שהייתי תמיד, לא כמו אתמול, לא כמו כולם. להיות שונה הוא דבר המצריך אימון יום-יומי באזור אי-הנוחות שלנו. תרגול יצירתיות מוביל אותנו להבין שאדם שונה, אדם לא רגיל, הולך באופן טבעי נגד הזרם ונגד החשיבה הרגילה והשגרתית. הוא כבר מיומן ומאומן, או שנולד כך.

לשם התרגול נסה לעשות במשך שבוע הכול בצורה שונה מהרגיל: אם בדרך כלל נסעת בדרך מסוימת, סע בדרך אחרת. סע באוטובוס במקום במכונית, לך ברגל, רד בתחנה לפני היעד, חנה במקום אחר. עזור למישהו שלא רגיל לכך בעבודה, עסוק במשהו שלא עסקת בו קודם לכן, שנה דרך חשיבה, טפל בדברים שונים. אכול בשעות שונות, אכול מזון שונה, שתה משקאות אחרים. שנה את שגרת יומך ככל יכולתך. העסק את עצמך בפתרון בעיות קטנות וגדולות, ברומו של עולם ובשטויות. למשל, חפש פתרון לבעיות הפקקים בכניסה לעיר, לבעיית הגרעין, לבעיות הערבים בארץ, לבעיית האבטלה. מצא מכשירים וכלים שיקלו על חיי היום-יום, מכשיר חפיפת ראש לילדים, מברשת שיניים מיוחדת, מכשיר שמשקה צמחים בעציץ. מצא דרך לזכור ימי הולדת. יש המון בעיות ושאלות שאין להן עדיין פתרונות ותשובות. במהלך כל השבוע דון בהן, ובכל פעם תחת "כובע אחר". פעם אתה אדם יסודי וחושב, פעם אתה מהיר ועצבני, פעם מעופף, פעם סקפטי ומתנגד.

בהזדמנויות אחרות בחר כובע ששייך לאדם אחר,תהיה הנהג שברכב לידך, או ערבי או איראני. במשך כל השבוע פתור את הבעיות בעולם כולו ובעולמך, ורשום בכל פעם את הרעיונות במחברת. בכל יום, לפני שתתחיל בתרגיל, התבודד למשך כחצי שעה. ערוך תרגילים רבים ככל האפשר והשתחרר מכבלים נוספים בחשיבה ובעשייה. ערוך רשימת בעיות בעולמך ובעולם כולו ומצא להן פתרונות על פי דרכך. כתוב רשימת נושאים שנותרו ללא פתרון, כתוב רשימת דברים שרצוי לתקן על פי דעתך. התרכז בבעיות העולם כדי לפתח את.